Draugystę tarp Joniškio ir Konino miestų planuojama sutvirtinti bendradarbiavimo sutartimi

2018-03-22 / Joniškio skyrius
Draugystę tarp Joniškio ir Konino miestų planuojama sutvirtinti bendradarbiavimo sutartimi

Kovo 16 – 19 dienomis Konino miesto (Lenkijos Respublika) prezidento Jozefo Novickio kvietimu tarptautiniame giminingų miestų festivalyje Konine lankėsi Joniškio rajono savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyriausioji specialistė Erika Šivickaitė, Joniškio Algimanto Raudonikio meno mokyklos liaudiškos muzikos kapela ir jos vadovė, Joniškio rajono savivaldybės tarybos narė Edita Rudienė.

Šventėje dalyvavo muzikantai, atlikėjai iš Moldovos, Lenkijos, Ukrainos, Kinijos, Bulgarijos, Lietuvos, Čekijos, Latvijos, Rusijos, Ispanijos. Su visais minėtais užsienio partneriais Konino miesto savivaldybė yra pasirašiusi bendradarbiavimo sutartis arba ketinimo protokolus. Be meno kolektyvų festivalyje buvo pakviesti dalyvauti ir oficialių delegacijų atstovai. Tarp jų – ir joniškietės.

Šventės metu Konino miesto prezidentas J. Novickis buvo sužavėtas Joniškio Algimanto Raudonikio meno mokyklos liaudiškos muzikos kapelos atliekamais muzikiniais kūriniais. Dėkodamas už puikų pasirodymą, jis kapelos vadovei E. Rudienei, kuri yra ir Joniškio rajono savivaldybės tarybos narė, įteikė padėką ir dėkojo Joniškio rajono savivaldybės merui Gediminui Čepuliui už gražų bendradarbiavimą, plėtojamus kultūrinius mainus.

Vizito metu Konino miesto prezidentas J. Novickis susitiko su Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdžio Joniškio skyriaus atstovėmis E. Šivickaite ir E. Rudiene. Susitikimo metu buvo kalbėta apie galimybę pasirašyti bendradarbiavimo sutartį tarp Joniškio ir Konino miestų. Prieš susitikimą su Konino miesto prezidentu E. Šivickaitė diskutavo su Joniškio rajono savivaldybės meru Gediminu Čepuliu, kuris palankiai įvertino galimybę pasirašyti bendradarbiavimo sutartį su ilgamečiais partneriais. ,,Pritariu bendradarbiavimo sutarčiai tarp Joniškio ir Konino miestų, ypač kai ši draugystė tęsiasi dar nuo 2006 metų. Tik reikia Joniškio rajono savivaldybės tarybos pritarimo“, – sakė liberalų sąjūdžio atstovas, rajono meras G. Čepulis. Konine viešėjusios E. Šivickaitė ir E. Rudienė Konino miesto vadovui išsakė Joniškio rajono mero poziciją dėl galimybės bendradarbiauti.

Nuo 2006 metų Joniškio rajono savivaldybė yra užmezgusi draugiškus ryšius su Konino miestu, o 2009 metais gegužės 16 dieną tarp savivaldybių buvo pasirašytas ketinimų protokolas.

 

liberalus