2020 metų biudžetas – Jonavos liberalų akimis

2020-01-17 / Jonavos skyrius
2020 metų biudžetas – Jonavos liberalų akimis

Netrukus Jonavos rajono savivaldybės taryboje prasidės 2020 metų biudžeto svarstymas.

Mūsų manymu, šiemet privalome skirti finansavimą pirmiausia tiems darbams, kurie jau yra pradėti, tame tarpe – baseino statybai, viešųjų erdvių tvarkymo darbų užbaigimui, stadiono rekonstrukcijai, kad miesto centre esanti pagrindinė vieša vasaros sporto bazė būtų kuo greičiau vėl atverta gyventojams, o šios statybos netaptų kopija nacionaliniam stadionui Vilniuje.

Be sėkmingo darbų tęstinumo, šių metų biudžetui esame išsikėlę ir daugiau prioritetinių tikslų:
– finansavimas tankiausiai urbanizuoto Rimkų mikrorajono parko projektavimui ir įrengimui;
– finansavimas rajono švietimo įstaigų – mokyklų ir darželių – infrastruktūrai gerinti;
– didėjantis finansavimas su neįgaliaisiais dirbančioms nevyriausybinėms organizacijoms; – atsakingai paskirstytos lėšos savivaldybės biudžetinėms įstaigoms;
– pirmieji finansiniai žingsniai mokytojų darbui reikalingų priemonių kompensavimui ir užtikrinimui.

Šį biudžetą Liberalai vertins per finansinio atsakingumo, lėšų skyrimo protingumo, būtinumo ir racionalumo kriterijus. Ne paslaptis, kad 2020 metais Jonava švęs savo 270-ąsias įkūrimo metines. Mums labai svarbu, kad artėjant didelei svarbiai sukakčiai visi kartu nepamestume galvos ir nepradėtume ženkliai didinti šventėms skiriamų lėšų. Švenčių reikia, tačiau manome, kad šiai dienai jų vyksta per daug, dėl ko biudžete vėliau nėra finansavimo toms sritims, kurioms iš tiesų to reikia.

Kalbant apie biudžeto paskirstymą, ne mažiau svarbi tiek finansinė, tiek realiai įgyvendintos veiklos kontrolė. Kol kas nėra užtikrinama, kad tai, kas žadama įgyvendinti įvairiuose iš biudžeto finansuojamuose projektuose, sutaptų su tuo, kas įgyvendinama realybėje. Kadangi rajono biudžeto ištekliai yra riboti, jų paskirstymas turi būti orientuotas į būtiniausių darbų ir sričių finansavimą, kuris sukurtų realią naudą rajono gyventojams.

Vytauto Kalpoko nuotrauka.

liberalus